Glukometr jest niewielkim i przenośnym urządzeniem, służącym do pomiaru glukozy "> Glukometr jest niewielkim i przenośnym urządzeniem, służącym do pomiaru glukozy..."/>

Vivachek paski

Vivachek paski

Glukometr jest niewielkim i przenośnym urządzeniem, służącym do pomiaru glukozy we krwi. Jego specjalna konstrukcja daje możliwość odczytu wyniku, informując jednocześnie o stanie zdrowia pacjenta. Glukometry umożliwiają szczegółowe monitorowanie przebiegu leczenia cukrzycy, a wszystko to bez konieczności czasochłonnych badań przeprowadzanych w laboratoriach. Glukometr wykorzystuje się w domu, a jego działanie jest nieskomplikowane, ponieważ wystarczy go uruchomić, wsunąć niewielki pasek, a następnie umieścić krew na jego powierzchni. Część cukrzyków decyduje się na zakup dużej ilości pasków, by mieć je w zapasie. Miejscem oferującym takie artykuły jest sklep Diabmed, sprzedający paski vivachek.

W zależności od typu urządzenia, glukoza mierzona jest z wykorzystaniem:

  • metody elektrochemicznej,
  • metody fotochemicznej.

Pierwsza z nich polega na mierzeniu natężenia elektrycznego mikroprądu, który przepływa przez pasek, natomiast druga związana jest z rejestracją ilości światła zależnego od zmiany zabarwienia testowego pola.

Dane firmy

Sklep medyczny DiabMed

Warszawa

ks. Piotra Skargi 63

Ocena użytkowników

0 (z 0 głosów)

Zobacz na mapie

Prześli nam swoją opinię

Proponowane firmy

Agencja Hostess i Modelek HostessyEvent

service picture

Ayming Polska Sp. z o.o.

service picture

Lizard Sp. z o.o. Sp. k.

service picture